Pielęgnacja włosów na wiosnę

Pielęgnacja włosów na wiosnę - blog post

Coraz wyższe temperatury, odrobina deszczu, zieleniąca się trawa oraz coraz dłuższy dzień, to pierwsze oznaki wiosny. Po ciężkiej, chłodnej zimie, nie tylko nasza skóra potrzebuje gruntownej regeneracji- to samo dotyczy włosów, a także paznokci. Dzisiaj opowiem wam sprawić aby pielęgnacja włosów była skuteczna i przyjemna.

Zima zła – co szkodzi włosom zimą?

Zanim przejdziemy do kilku porad, jak zadbać o kondycję włosów na wiosnę, zaczniemy od tego, co powoduje ich gorszy stan. Zima wystawia na ciężką próbę nie tylko naszą skórę, ale także włosy. w dużej mierze, to czynniki zewnętrzne silnie oddziaływuja na pogarszająca się kondycję włosów. Oczywiście dieta i dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników odżywczych, nie jest bez znaczenia, jednak w dzisiejszym artykule skupimy się na regeneracji zewnętrznej.

Niska temperatura powietrza, nierzadko połączona z wysoką wilgotnością sprawiają, że na naszej odzieży, a także włosach pojawia się delikatny szron. ZImą, włosy narażone są na szybkie i diametralne zmiany temperatury, których nie unikniemy wchodząc do ciepłych, ogrzanych pomieszczeń. Przechodzenie z zimnych do bardzo ciepłych pomieszczeń może spowodować szok termiczny- zarówno dla skóry głowy, jak i mieszków włosowych. Ogrzane powietrze w pokoju jest stosunkowo suche i działa na nasze włosy podobnie, jak  intensywne suszenie mokrych włosów bardzo gorącym strumieniem powietrza. Stałe noszenie nakrycia głowy może w negatywny sposób odbić się np. na prawidłowym mikrokrążeniu skóry głowy. Z drugiej strony brak ochrony przed chłodem, może spowodować obniżenie witalności mieszków włosowych i doprowadzić do intensywnego wypadania włosów. Wiele źródeł podaje także, że zimą używamy także o wiele więcej kosmetyków do stylizacji, które prowadzą rozregulowania prawidłowej pracy gruczołów łojowych.

Jak zadbać o włosy wiosną?

Wiosną gruntownej regeneracji poddajemy nie tylko nasze garderoby, ale także ciało. Warto każdego dnia poświęcić kilka minut podczas codziennej kąpieli i zadbać o ich stan, zwłaszcza jeśli sama widzisz, że zima w tym roku nie obeszła się z nimi łaskawie.

Celem wiosennej pielęgnacji włosów jest przede wszystkim wprowadzenie ich w stan równowagi. Pielęgnację zaczynamy od skóry głowy. Nadmiar kosmetyków, kurz czy zalegające sebum sprawiają, że gruczoły łojowe są zatkane, a ich praca jest mocno rozregulowana. W tym wypadku nawet najlepsza maska witaminowa nie przyniesie oczekiwania efektów. Raz w roku, najlepiej wiosną, warto wykonać test na porowatość włosów. Pozwoli on na stwierdzenie, jaki jest stopień odchylenia łusek na powierzchni włosów. Test charakteryzuje rodzaj włosów, a także wskazuje na ich ogólną kondycję. Na jego podstawie można w sposób bardziej świadomy, bez eksperymentowania, dobrać prawidłowy sposób pielęgnacji.

Oczyszczenie skóry głowy i włosów

Nadmiar kosmetyków z powierzchni włosów najlepiej usuniemy specjalnymi szamponami oczyszczającymi. Zwróć uwagę na skład, czy nie posiada on dodatkowych substancji takich jak silikony, które mogą jeszcze bardziej obciążyć włosy.. Skórę głowy najlepiej oczyścimy za pomocą peelingu. Może to być delikatny peeling lub maska z zielonej glinki.

Włosy odżywione i pełne blasku

Po zimie, najczęściej zmagamy się z nadmiernym przesuszeniem włosów. Osłabione gorącym powietrzem, puszą się i elektryzują. Zadbaj o ich odpowiednie nawilżenie, 2-3 razy w tygodniu postaw na naturalne olejki. Regularne olejowanie włosów, za pomocą produktów bogatych w witaminy i minerały pozwoli Ci na ekspresowe odżywienie włosów. Naturalne olejki to także sposób na zbudowanie doskonałej bariery ochronnej dla Twoich włosów przed np. działaniem promieni słonecznych.

Pielęgnacja mechaniczna

O włosy zadbać należy również mechanicznie. Podcięcie końcówek będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy włosy są już mocno zniszczone. Podczas codziennej stylizacji delikatnie wyczesuj włosy, nie szarp, nie rozrywaj. Zmień także sposób osuszania włosów w ciągu dnia. Jeśli nie masz tyle czasu, aby włosy wyschły samodzielnie, stosuj chłodniejszy i delikatniejszy nawiew.

Naturalne kosmetyki do włosów, które pozwolą zadbać Ci o ich doskonałą kondycję po zimie

Wiosną zadbaj o naturalne odżywienie i pielęgnację włosów. To ta pora roku, kiedy Twoje włosy zasługują na odpoczynek. Przedstawiamy unikalne produkty Zielonego Laboratorium, które pomogą Ci w pielęgnacji:

Szampon biodegradowalny

Naturalny szampon myjący o charakterze detoksykującym to doskonały sposób na oczyszczenie skóry głowy i włosów z pozostałości kosmetyków stylizacyjnych. Proteinowa baza z owsa i zielonej herbaty pozwala na unormowanie pracy gruczołów łojowych. Owies posiada właściwości odbudowujące- wykorzystane w szamponie w formie ekstraktu proteinowego zwiększą ich elastyczność i ochronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zielona herbata doskonale oczyszcza, hamuje nadmiar wydzielanego łoju, a także chroni przed powstawaniem łupieżu

Maska do włosów

Odbudowująca maska do włosów, z ekstraktem zbożowym, jabłkiem i miętą to bomba witaminowa dla Twoich włosów, a także aromatyzujący rytuał podczas codziennej pielęgnacji. Kationowa formuła maski, sprawia, że aktywne składniki od razu  wnikają w głąb struktury włosa, dzięki czemu są one gładkie, łatwe do rozczesania i nie puszą się.

Myjąca odżywka

Produkt dwufazowy, który przypadnie do gustu osobom, które szukają ekologicznych i skutecznych produktów do pielęgnacji. Myjąca odżywka do włosów posiada w składzie aktywne substancje oczyszczające, a także olejki jojoba, które już w trakcie mycia odpowiadają za poprawę nawilżenia i odżywienia włosów. Dzięki temu, włosy są odpowiednio nawilżone, nie puszą się. Zawartość skrzypu polnego w składzie produktu pozwala na znormalizowanie poziomu wydzielanego łoju. Skrzyp posiada także właściwości opóźniające siwienie włosów.