Historia powstania Hipoalergicznego żelu do mycia

Żel hipoalergiczny do mycia ciała i twarzy jest jednym z pierwszych produktów, które stworzyłam, aby wspierać Schronisko dla koni – Fundacja Tara. W chwili, gdy ten produkt zaczął powstawać, byłam młodą mamą, a mój syn zmagał się z trudnościami związanymi ze skórą atopową.

Marzyłam o stworzeniu produktu, który byłby idealny dla bardzo wrażliwej skóry mojego dziecka. Chciałam, aby mój syn mógł być myty bezpiecznym kosmetykiem, co było wyzwaniem, gdyż większość produktów na rynku, mimo etykiet sugerujących, że są przeznaczone dla skóry atopowej, zawierała składniki, które według mnie były nieodpowiednie dla bardzo wrażliwej skóry, a już na pewno nie dla skóry małego dziecka.

Zel Hipoalergiczny Zielone Laboratororium 2

Rozpoczęłam więc pracę nad delikatnym żelem do mycia, który byłby bezpieczny dla atopowej skóry. Prototypy żelu testowałam najpierw na sobie, a potem na moim synu, który świetnie reagował na opracowany skład żelu.

Tak powstał nasz bezzapachowy i hipoalergiczny żel do mycia twarzy i ciała. Jest to doskonała alternatywa dla osób z wrażliwą, podrażnioną lub przesuszoną skórą, a także dla tych, którzy szukają wegańskich i naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Głównym składnikiem tego produktu są proteiny owsa, które są znane z właściwości nawilżających i regenerujących, pomagają przywrócić równowagę skóry, łagodzą podrażnienia i sprzyjają jej odbudowie.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych składników, które czynią ten hipoalergiczny żel do mycia tak wyjątkowym:

  • Proteiny owsa: Działają zmiękczająco i nawilżająco na skórę, sprzyjając jej regeneracji i łagodząc podrażnienia. Te naturalne składniki pomagają utrzymać skórę miękką i nawilżoną, co jest niezbędne dla osób z problemami skórnymi takimi jak skóra atopowa.
  • Kwas fitowy: Jest to silny antyoksydant, który pomaga w walce z wolnymi rodnikami i chroni skórę przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo, kwas fitowy może pomagać w redukcji plam i przebarwień na skórze, sprawiając, że staje się ona bardziej jednolita i promienna. Działa także jako delikatny eksfoliant, usuwając martwe komórki naskórka i odblokowując pory, co jest korzystne dla osób z trądzikiem lub skórą tłustą. Jego właściwości zmiękczające sprawiają, że skóra staje się bardziej miękka i gładka po użyciu produktów zawierających ten składnik.
Zel Hipoalergiczny Zielone Laboratororium 3

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo w pielęgnacji skóry, przetestowałam ten hipoalergiczny żel pod prysznic pod kątem hipoalergiczności, aby zapewnić, że jest on odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, zwłaszcza dla tych, które są podatne na podrażnienia i przesuszenie.

Dziś, z dumą prezentuję ten hipoalergiczny żel do mycia w Zielonym Laboratorium. Jest on zaprojektowany z myślą o codziennej pielęgnacji, doskonale nadaje się do stosowania po zabiegach dermatologicznych i kosmetologicznych, gdy skóra może być bardziej wrażliwa i potrzebująca dodatkowej troski. Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę w sposób naturalny i odpowiedzialny, ten żel pod prysznic hipoalergiczny z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Zachęcam Was do wypróbowania żelu hipoalergicznego do mycia twarzy i ciała z proteinami owsa, który został stworzony z miłości i troski, aby każdy mógł cieszyć się zdrową i piękną skórą, jednocześnie wspierając ważne wartości i misje. Jest to idealny żel hipoalergiczny dla dzieci, którzy, podobnie jak mój syn, zmaga się z problemem skóry atopowej u dziecka.

Zel Hipoalergiczny Zielone Laboratororium 1