Demakijaż – zasady naturalnego oczyszczenia twarzy

Poprawnie przeprowadzony demakijaż to nie tylko wymóg dla uniknięcia podrażnień i problemów skórnych, ale również klucz do maksymalnej absorpcji składników aktywnych z naszego naturalnego, wegańskiego produktu pielęgnacyjnego, który aplikujemy bezpośrednio po demakijażu.

Na całym świecie, kobiety codziennie usuwają makijaż. Niemniej, nie każda robi to prawidłowo. Jedynie staranne oczyszczenie umożliwia usunięcie makijażu i codziennie gromadzących się zanieczyszczeń ze skóry, jak również odświeżenie i uspokojenie cery. Powinno to dodatkowo stonizować i ukoić potencjalne podrażnienia.

Jak zrobić demakijaż twarzy prawidłowo?

Podkreślają to kosmetolodzy, że prawidłowy demakijaż twarzy to nie tylko umycie skóry twarzy, ale również użycie toniku, który przywróci jej właściwe pH. Warto pamiętać, że kontakt skóry z wodą może zaburzyć jej pH, dlatego istotne jest przywrócenie jej prawidłowego stanu.

Demakijaż krok po kroku

Zaczynamy demakijaż od usunięcia “najcięższego makijażu”, czyli make-upu oczu i ust. Do tego celu można wykorzystać różne kosmetyki do demakijażu. Zły pomysł to użycie tradycyjnego mydła, które może wysuszyć cerę, a także mocno podrażnić skórę oczu i spojówki. Lepszym wyborem jest użycie specjalnych kosmetyków bezpiecznych dla oczu, takich jak np. jednofazowe lub dwufazowe płyny do demakijażu oczu, czy nasz wegański Płyn micelarny do demakijażu twarzy z wodą miętową. Dwufazowy płyn jest zalecany, jeśli makijaż został wykonany za pomocą kosmetyków wodoodpornych. Wtedy mamy pewność, że udało się go dokładnie usunąć. Ten sam produkt można użyć do demakijażu ust.

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie całej twarzy. Istnieje kilka metod do tego, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i używanego kosmetyku. Niektóre osoby mogą preferować oczyszczanie twarzy za pomocą wacika nasączonego kosmetykiem myjącym, takim jak mleczko, płyn do demakijażu czy płyn micelarny. Inne mogą wybrać żel do mycia twarzy. Kluczowe jest dokładne oczyszczenie skóry. Po wykonanym demakijażu przetrzyj twarz wacikiem kosmetycznym, aby sprawdzić, czy nie pozostały na nim resztki makijażu. Po prawidłowo przeprowadzonym demakijażu, wacik powinien pozostać całkowicie czysty.

Ostatnim krokiem w codziennym demakijażu jest przywrócenie skórze właściwego pH za pomocą toniku. Tonik do twarzy łagodzący z aloesem i hibiskusem dodatkowo odświeża skórę i łagodzi ewentualne podrażnienia.

Jakie kosmetyki wybrać do demakijażu?

Codziennie przeprowadzane oczyszczanie twarzy w domu daje bardzo dobre efekty, szczególnie jeśli wykorzystujesz do tego odpowiednie produkty. Składniki aktywne, które powinny znaleźć się w dobrym kosmetyku do demakijażu, to na przykład biomimetyczny wosk z nasion Simmondsia chinensis (jojoba) i modyfikowany związek glukozy. Te substancje poprawiają nawilżenie skóry twarzy i okolic oczu.

Maska do twarzy głęboko oczyszczająca z białą glinką i wodą miętową to jeden z takich produktów. Dzięki swoim naturalnym właściwościom doskonale absorbuje sebum, zmniejsza zanieczyszczenia cery i sprawia, że jest ona delikatna i rozjaśniona. Wykorzystanie dobroczynnych właściwości białej glinki sprawia, że skóra staje się miękka i czysta. Jest to gwarancja naturalnego i bezpiecznego działania.

Po procesie demakijażu i oczyszczania skóry, ważne jest również zastosowanie odpowiedniego kremu, który pomoże zregenerować i nawilżyć skórę. Krem do twarzy silnie nawilżający na dzień i na noc ze śliwką i wiesiołkiem jest doskonałym wyborem. Unikatowa kombinacja składników poprawia kondycję skóry, a dodatek oleju ze śliwki oraz z wiesiołka fantastycznie nawilża skórę. Krem ten jest idealny pod makijaż i polecany do każdego rodzaju skóry. Wprowadź go do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej i zakochaj się w jego efektach.

5 kluczowych kroków w profesjonalnym demakijażu z użyciem naszych kosmetyków

Przygotuj skórę do regeneracji nocnej, korzystając z odpowiedniego demakijażu

Skóra potrzebuje specjalnej troski podczas nocnej regeneracji. Oto pięć kluczowych zasad, które pomogą Ci wykonać demakijaż profesjonalnie i skutecznie, z wykorzystaniem naszych produktów.

Zasada 1 – Delikatne usuwanie makijażu oczu – nie pocieraj!

Płyn micelarny do demakijażu twarzy z wodą miętową to doskonałe narzędzie do zmywania makijażu oczu. Aplikuj produkt na wacik i delikatnie przyłóż go do zamkniętej powieki, pozwalając na rozpuszczenie cząsteczek makijażu. Takie działanie sprawi, że makijaż będzie łatwiejszy do usunięcia i skóra nie zostanie podrażniona.

Zasada 2 – Demakijaż w odpowiednim kierunku

Podczas demakijażu, pamiętaj o właściwym kierunku ruchów. Zamiast przecierać skórę od środka oka do zewnątrz, co może prowadzić do nadmiernego rozciągania skóry, użyj nasączonego płynem wacika i ściągnij makijaż ruchem w dół lub do wewnątrz oka. Ta metoda nie tylko skutecznie usunie makijaż, ale także pomoże zachować jędrność skóry.

Zasada 3 – Kontroluj temperaturę wody

Po demakijażu oczu, przyszedł czas na oczyszczenie skóry całej twarzy. Nasze produkty do demakijażu, takie jak żele myjące czy mleczka, działają najlepiej z letnią wodą. Zbyt ciepła woda może wysuszyć skórę, podczas gdy zbyt zimna nie rozpuści wszystkich zanieczyszczeń.

Zasada 4 – Monitoruj twardość wody

Woda z kranu w wielu polskich miastach jest twarda i może podrażniać skórę, szczególnie podczas demakijażu. Aby temu zapobiec, możesz zmiękczyć wodę, na przykład dodając do niej świeżo wyciśnięty sok z cytryny lub korzystając z dzbanka filtrującego.

Zasada 5 – Odpowiednie nawilżenie

Posiadamy dwie wersje toników do twarzy – łagodzący aloes & hibiskus oraz oczyszczający z kwasami 5% limetka & marakuja. Po ich użyciu, skóra jest gotowa na odpowiednie nawilżenie. Pamiętaj, że nawet skóra tłusta wymaga nawilżenia, szczególnie po demakijażu. Wybierz krem odpowiedni do swojego typu skóry, tak jak nasz krem do twarzy silnie nawilżający na dzień i na noc ze śliwką i wiesiołkiem, i stosuj go regularnie, aby utrzymać skórę w doskonałym stanie.