Poradnik na lato: Jak dbać o stopy z Zielonym Laboratorium

Poradnik na lato: Jak dbać o stopy z Zielonym Laboratorium blog post

Pielęgnacja stóp latem

Wszyscy wiemy, że stopy noszą nas przez cały dzień. To, co jednak często pomijamy, to fakt, że stopy zasługują na tyle samo troski, co reszta naszego ciała. Jak zatem zadać o stopy, które łatwo się przesuszają, a na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka? Jak sobie poradzić z pęknięciami, które mogą przysparzać bólu przy chodzeniu? Dziś przygotowaliśmy dla Ciebie kompletny przewodnik, który pomoże Ci zatroszczyć się o swoje stopy i przygotować je na lato.

Przygotuj dla stóp kąpiel

Przed przystąpieniem do pielęgnacji stóp, warto je zrelaksować i zmiękczyć. Do miski z ciepłą wodą dodaj garść soli kosmetycznej. Najlepsze są kompozycje oparte na soli z Morza Martwego, ale może też być zwykła sól kuchenna. Kąpiel w soli działa odświeżająco, pomaga w walce z obrzękami i ujędrnia skórę. Pamiętaj, aby nie trzymać stóp w ciepłej wodzie dłużej niż 15 minut.

Wygładź skórę stóp

Po kąpieli osusz stopy i patyczkiem do pedicure odsuń skórki, a rozpulchniony naskórek wygładź drobnoziarnistą tarką lub peelingiem. Następnie nałóż na stopy nasz Krem do stóp aksamitny i wykonaj masaż. Krem zawiera mocznik, który zmiękcza skórę, a masło shea działa ochronnie i odmładzająco. Wygładzanie i masaż poprawią krążenie i wspaniale odprężą Twoje stopy.

Nawilżanie skóry stóp

Przesuszona skóra stóp ma tendencje do szybkiego rogowacenia. Rano użyj kremu natłuszczającego, który odbuduje płaszcz hydrolipidowy skóry i zapobiegnie jej wysuszaniu. Wieczorem nałóż odżywczą maskę i załóż bawełniane skarpety. Kiedy rano je zdejmiesz, przekonasz się, że skóra jest gładka, miękka i nawilżona.

Pamiętaj o paznokciach

Do obcinania paznokci najbardziej odpowiednie są cążki mające zaokrągloną powierzchnię tnącą. Następnie usuń zgrubiały naskórek ścierając go specjalną tarką. Pamiętaj, by skrócić paznokcie tak, by odrobinę wystawały poza opuszki palców.

Zwalcz najczęstsze problemy

Odciski i nagniotki to zrogowacenia skóry, które tworzą się w miejscach, w których stopa jest stale uciskana przez but. Jeżeli zauważysz takie problemy, możesz skorzystać z plastrów lub płynów na odciski, które pomogą Ci się ich pozbyć. Pękające pięty natomiast mogą być następstwem mocnego przesuszenia i szybkiego rogowacenia naskórka. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie stóp, aby temu zapobiec.

Krem do stóp aksamitny

Stopy zasługują na taką samą troskę jak reszta naszego ciała. Regularna pielęgnacja, nawilżanie, a także używanie odpowiednich preparatów pomogą Ci utrzymać stopy w doskonałej kondycji. Wprowadzenie do swojej rutyny Kremu do stóp aksamitnego z Zielonego Laboratorium z pewnością pomoże Ci osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.