Jak nakładać krem na twarz?

Jak nakładać krem na twarz? blog post

Aby twarz wyglądała naturalnie pięknie i zdrowo każdego dnia, wymaga odpowiedniej troski – dokładnego oczyszczania i pielęgnacji. Aplikacja kremu wydaje się prostym zadaniem, ale czy wiesz, jak zrobić to prawidłowo, aby jak najbardziej wykorzystać dobroczynne składniki naturalnych kosmetyków Zielonego Laboratorium?

Kremy Zielonego Laboratorium to grupa wysokiej jakości, organicznych produktów do pielęgnacji twarzy. Dzięki bogactwu składników naturalnych, oferują różne właściwości – od lekkich, żelowych formulacji, po bogatsze, bardziej odżywcze. Niektóre koncentrują się na zwalczaniu oznak starzenia, inne intensywnie nawilżają lub zapewniają skórze ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Nasza oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie produkt idealnie dopasowany do potrzeb swojej skóry.

Jak wybrać krem do twarzy?

Podstawą doboru idealnego kremu jest prawidłowe rozpoznanie rodzaju skóry. Wyróżniamy 3 typy: cera sucha, cera mieszana oraz cera tłusta. Każdy z nich wymaga innego podejścia i odpowiednio dobranych składników. Zasada pielęgnacji dostosowanej do rodzaju cery to podstawa utrzymania skóry w dobrej kondycji. Pozwala nam to uzyskać pożądane efekty i dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych składników, które znajdziesz w naszych naturalnych produktach.

Krem na dzień, a krem na noc

Wybór odpowiedniego kremu na dzień i na noc to klucz do zachowania zdrowia i piękna skóry. Różnią się one ze względu na rytm dobowy naszej skóry i zmieniające się otoczenie. Krem na dzień powinien działać jak naturalna tarcza obronna – chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi (np. wiatr, mróz, słońce, smog), a także zapewnić odpowiednie nawilżenie. Krem na noc natomiast, może być bogatszy, intensywnie regenerujący. W trakcie nocnego odpoczynku składniki aktywne zawarte w naszych kremach na noc działają najefektywniej.

Jak nakładać krem na twarz?

Jak wydobyć z naszych kremów to, co najlepsze? Oto kilka zasad, które pomogą Ci w tym:

  • Krem dobieraj zawsze do potrzeb swojej skóry. Pamiętaj, że naturalne kosmetyki Zielonego Laboratorium są bogate w składniki, które dostarczą Twojej skórze tego, czego potrzebuje.
  • Przed nałożeniem kremu dokładnie umyj dłonie.
  • Krem nakładaj zawsze na oczyszczoną skórę. To podstawa prawidłowej pielęgnacji.
  • Regularne peelingu twarzy poprawią nie tylko kondycję skóry, ale także sprawią, że krem lepiej się wchłonie i efektywniej zadziała.
  • Krem możesz nakładać na lekko wilgotną skórę, np. zaraz po nałożeniu toniku, co sprawi, że skóra lepiej zaabsorbuje składniki aktywne.
  • Jeśli używasz kremu pod oczy, zaaplikuj go przed nałożeniem swojego kremu do twarzy.
  • Krem na twarz nakładaj strefowo. Ilość dostosuj do potrzeb swojej skóry.
  • Przed nałożeniem kremu na twarz możesz go delikatnie ogrzać, rozcierając np. między opuszkami palców.
  • Nakładanie kremu na twarz to idealna okazja do wykonania delikatnego masażu, który poprawi mikrokrążenie i ujędrni skórę.
  • Na koniec możesz delikatnie wklepać resztę kremu, która pozostała na twarzy.