NIE KUPUJ

ADOPTUJ

Benio. Fotografia Schronisko Korabiewice

Ostatnie miesiące to dla nas bardzo szczęśliwy czas, ponieważ nasze kosmetyki ruszyły w świat do nowych miejsc, dla których misja pomagania zwierzętom jest również ważna. Zobacz, do jak wielu miejsc już dotarliśmy. Jesteśmy już dostępni w 13 krajach. Dziękujemy !  

 

Misja pomagania zwierzętom to jedna z najważniejszych wartości naszej firmy. Naszym celem jest umożliwienie Ci wspierania zwierząt w potrzebie bez przeznaczania na to dodatkowego czasu. Ty dostajesz najwyżej jakości kosmetyk naturalny, a jednocześnie dbasz o tych, którzy sami nie potrafią poprosić o pomoc. Schronisko w Korabiewicach to jedno z tych miejsc.

 

Jeśli marzysz o czworonożnym przyjacielu, zanim zaczniesz przeglądać oferty hodowców, pomyśl o adopcji ze schroniska. Nie zdajemy sobie często sprawy jak duża skala jest porzuconych i bezdomnych zwierząt w Polsce. W raporcie z 2019 roku możemy przeczytać o liczbie ponad 130 tysięcy, w tym ponad 105 tysięcy psów oraz ponad 31 tysięcy kotów. Liczba schronisk w Polsce to 227 placówek. Do adopcji dochodzi w 60% przypadków, a liczba ta uwzględnia zwrot zwierząt ich właścicielom. Poza placówkami z listy oficjalnej, znajdują się też miejsca, które powstały z miłości do zwierząt bez wsparcia rządowego kapitału.

Jednym z nich jest Schronisko w Korabiewicach VIVA. To wyjątkowa przystań dla zwierząt po przejściach, pod którego opieką znajdują się nie tylko psy i koty, ale także konie, kozy i krowy. To jedna fundacji, na której cel przekazujemy 5 % ze sprzedaży kosmetyków. Pełni ono również ważną funkcję dla zwierząt, które trafiają tam po interwencjach fundacji Viva! Powstało w 2012 roku i zostało odebrane ludziom, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od tamtego czasu fundacja dba o to miejsce starając się zapewnić jak najlepsze warunki swoim około 300 podopiecznym.

Niestety, ponieważ nie ma ono żadnego dofinansowania z publicznych pieniędzy, dlatego tak ważne jest, aby wspierać to miejsce. Koszty miesięczne utrzymania schroniska to około 130 tysięcy złotych!

 „Korabki” mają wielu miłośników i przyjaciół, oddanych celowi fundacji i zwierzętom. Zajmują się nimi wolontariusze. Ty też możesz odwiedzić schronisko i wyprowadzić psa na spacer czy poświęcić mu czas. Lub adoptować psa wirtualnie.

Z założenia schronisko jest miejscem, które powinno być tylko tymczasową przystanią dla podopiecznych. Tu znajdują potrzebną opiekę medyczną, która często jest konieczna po warunkach, w jakich wcześniej przebywały zwierzęta. Są oswajane i otoczone czułością i troską przez ich opiekunów, których celem jest, aby znalazły prawdziwy dom. Zobaczcie w galerii poniżej niektórych z bohaterów Korabek. Bohaterów, ponieważ wiele z nich jest po pokonaniu wielu trudności związanych w warunkami, z jakich ich uratowano.

Wiele z nich latami czeka na adopcję. Może wspólnie uda nam się znaleźć dla nich to miejsce!

Zachęcamy do odwiedzin strony schroniska, gdzie możesz poznać ich historię. Uporządkowane są imionami, alfabetycznie. Możesz też nakarmić każdego z nich wirtualnie za jedyne 3 zł! Zajrzyj też na media społecznościowe Korabek, gdzie regularnie publikowane są posty o potrzebach schroniska. W sekcji WSPIERAMY znajdziesz kategorię kosmetyków, z których sprzedaży przeznaczamy środki na potrzeby zwierząt mieszkających w Korabiewicach.

Możesz wesprzeć Schronisko w Korabiewicach kupując
te kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.